Архипелаг Хиляда острова.

Звучи като земя от света на приказките, но наистина съществува.

Това е истинско съзвездие от острови, както показват снимките, които ще видите по-долу.

Името на архипелага обаче го подценява.

Разположен над Онтарио и щата Ню Йорк, на границата между САЩ и Канада, той се състои от зашеметяващите 1864 островчета.

Някои от тях са големи - около 100 квадратни километра, а други не са нищо повече от скалисти издатини, едва показващи се на повърхността на водата, пише Daily Mail.

На тях ще намерите готически замъци, исторически фарове, останки от корабокрушения и величествени имения.

Районът може да бъде изследван от въздуха с хеликоптер, по вода, както и под вода с помощта на водолазни турове.

Можете да се насладите на доста ограничена част от красотата на архипелага и с кола, но пък по доста зрелищен начин.

Международният мост на Хилядата острова, построен през 1937 г. и реновиран през 1959 г., обхваща над 13 километра и предлага на водачите спиращи дъха гледки към безбройните възвишения на архипелага.

Той е разделен на пет участъка, свързващи магистралите на САЩ и Канада.

Първата му част свързва континенталната част на САЩ с остров Уелсли, предлагащ пясъчен плаж, голф игрище, туристически пътеки и множество къмпинги.

Когато шофьори се отправят на запад, стигат до остров Хил - дом на 121-метровата кула на Хилядата острова.

Асансьор отвежда посетителите до върха й, където ги очакват очарователни гледки. В подножието й пък има сладоледен салон.

Последният участък от мостовата система пресича островите Констанс и Джорджина, преди да достигне континенталната част на Канада.

През 19 век районът се превръща в популярно място за почивка на бизнесмени, губернатори, сенатори и дори президенти.

Някои от почитателите на архипелага са Джордж Пулман (изобретателят на железопътните спални вагони Pullman), американският бизнесмен Джон Джейкъб Астор IV (съосновател на хотелиерската верига Waldorf Astoria) и Хелена Рубинщайн, която се превръща в една от най-богатите жени в света с нейната едноименна козметична линия Helena Rubinstein.

Богатите и известните избират любимите си места на Хилядата острова и изгреждат невероятни имоти за семействата и гостите си. Един от тях се издига на мястото си и до днес - това е замъкът Болд на остров Харт.

Имотът, създаден по модел на замъка Rhineland, е поръчан от Джордж Болд - милионер и първия по рода си управител на световноизвестния хотел Waldorf Astoria в Ню Йорк.

Американският хотелиер, роден в Прусия, искал да построи замъка като проява на любов към съпругата си Луиз. 300 работници се заели да издигнат шестетажна обител, съдържаща 120 стаи, множество тунели, кули, подвижен мост и италиански градини.

Но през януари 1904 г. Луиз умира внезапно и Болд заповядва спиране на строежа. Той никога не се връща на острова, а замъкът е изоставен в продължение на 73 години, докато не е придобит от местните власти през 1977 г.

По-късно отваря врати като туристическа атракция, като оттогава са похарчени няколко милиона долара за възстановявато на самия остров и имотите върху него.

7 райски острова, за които със сигурност не сте чувалиИзминаха повече от 500 години, откакто Колумб отплава за Северна и Южна Америка, както и почти 300 години, откакто капитан Джеймс Кук стъпи на Хаваите. Къде обаче могат да пътуват съвременните изследователи, за да се измъкнат от капата на познатото?

Заедно с впечатляващия си дом, Болд е отговорен и за създаването на прочутия дресинг Хиляда острова.

Легендата разказва, че готвачът му измисля дресинга, докато плава, импровизирайки със съставките, с които разполага. Хотелиерът е толкова впечатлен, че добавя рецептата към менюто на Waldorf Astoria.

Друг грандиозен имот, който все още може да се види на архипелага, е замъкът Сингър на остров Дарк.

Имотът е поръчан от Фредерик Борн, който е петият президент на Singer Sewing Machine Company, откъдето идва и днешното име на замъка.

Вдъхновен от замъка Woodstock в Шотландия, за създаването му са донесени тонове гранит от близкия остров Оук, както и огромно количество пръст от Канада.

Проектът струва 500 000 долара по онова време, или около 14.7 милиона долара в наши дни.

Готовият замък включва 28 стаи, тайни коридори, подземия, кули, тунели и други. Островът и имотът са собственост на семейство Борн до средата на 60-те години.

След това сменят собствениците си няколко пъти, а днес са отворени за посещения, сватби и други събития.