Тазгодишните новогодишни обещания се очаква да бъдат различни от предишните, коментира британският „Дейли Телеграф”. Според статия на страниците му, традиционните обети, свързани с алкохол, цигари и упражнение, са заменени с по-модерни намерения за следващите 12 месеца.

След направена анкета, обхванала 2 000 британци, става ясно, че повечето от тях възнамеряват да се отдадат на четене или ще се опитат да пестят повече през 2013 г.

Третата главна цел на хората от Острова за новата година е да загубят килограми, последвана от пребоядисване на къщата. На пето място в списъка със самообещания се нарежда желанието да се правят по-добри снимки с iPhone или iPad.

Отказването от цигарите и алкохола са едни от най-подценяваните намерения, идващи съответно на 22-ро и 26-то място в списъка с поставените цели за 2013-а. Други популярни обещания се оказват редуцирането на времето, прекарано в социалните мрежи и тръгването навреме от работа по-често.

Проучването, назначено от верига частни фитнес зали в Лос Анджелис, маркира и други модерни цели. Хората искат както да тунинговат автомобилите си, така и да разнообразят гардеробите си или да прекарват повече време със семейството и приятелите.

Сега технологията играе огромна роля в обещанията, които се правят на 1 януари. Хората възнамеряват да редуцират времето прекарвано в писане на съобщения, като дори някои се заканват да намалят броя на приятелите си във Facebook, посочва bTV.

През 2013 г. британците се надяват да получат кураж за изпълняването на по-големи амбиции. Някои от тях се надяват най-накрая да прекратят вредна връзка, а други решително да се изправят лице в лице с шефа си.

Новата тенденция в новогодишните пожелания се заформя около дългосрочните цели вместо типичните обещания, които 7 от 10 души смятат за загуба навреме и в крайна сметка никога не биват реализирани.

В действителност, средностатистическият човек нарушава обещанията, които си дава, в рамките на пет седмици. За се избегне подобен ефект, две трети от анкетираните искат да постигнат постепенно определени подобрения, без да ги назовават или да си поставят нереалистични цели.