Наскоро съоснователят на Facebook Едуардо Саверин се отказа от американското си гражданство и се премести в Сингапур.

Оказва се, че той не е единственият и че банкери от САЩ масово се изнасят натам. В едно изследване сред щатски банкери, направено наскоро, на въпроса къде бихте искали да работите, 27% казват Сингапур, с което той се нарежда дори пред Ню Йорк. Какво ги привлича в Сингапур?

В Сингапур има най-много милионери на глава от населението – 17%.

Сингапур е най-добрата държава за правене на бизнес, според доклад на Световната банка. Ето защо: нужни са средно 3 дни, за да отвориш фирма; има свободна конкуренция; безработицата е само 2.1%; намира се в средата на Азия, тоест заобиколена е от процъфтяващи пазари.

Миналата година от Goldman са съкращавали служители в САЩ, но в офиса си в Сингапур са наели 1000 души.

Имотният пазар е един от най-скъпите в Азия, но и сред най-бързо-растящите.

Може и да наемете къща. Наемите на къщи са между 7 800 и 23 430 долара на месец. Във високите сгради апартаменти могат да се намерят за между само 800 долара и 25 000 долара.

Сингапур предлага и много забавления. Тук се намира басейн Infinity, който е на върха на небостъргач и в него имате чувството, че плувате в небето. Той се намира на 55-ия етаж и е най-високият басейн в света.

Това е остров Louis Vuitton. Тук освен магазин на марката се намира книжарница и арт галерия.

Ако обичате пазаруването, посетете Orchard Road – това е улица, дълга 2.2 километра, на която има цели 22 мола (или по един мол на всеки 100 метра).

Тук има писта за Формула 1. Фиестите около състезанието продължават 10 дни.

Хазартът е друго изкушение на Сингапур.

До края на тази година се очаква приходите от хазарт тук (8.4 млрд. долара) да надвишат тези на Лас Вегас (6.2 млрд. долара).

Най-известните казина са Marina Bay Sands (най-скъпото казино в света, оценено на 8 млрд. долара) и Resorts World Sentosa.

Сингапур е пълен с 5-звездни курорти и плажове.

Здравната система на Сингапур е призната за една от най-добрите в света. За здравеопазване отиват 4% от БВП.

Престъпността тук е на едно от най-ниските нива в света – има само 660 престъпления на 100 000 души.