Кризата в имотния сектор засяга всички страни
![Кризата в имотния сектор засяга всички страни](https://sportal365images.com/autocrop/smp-images-production/profit.bg/23012024/9b2aef03-4b7f-45e2-9ae4-eeb7bb68e0e7.jpg?width=1001&height=538&format=webp)
Почти всички пазари по света вече са засегнати от криза в сектора на недвижимите имоти, като някои отчитат непрекъснато понижение в цените, а други вече са достигнали дъното, сочат последните данни на консултантската компания Knight Frank, пише Property Wire.
Според компанията годишният ръст на цените на жилищни имоти отчитат спад с 3.8% за третото тримесечие на тази година.
Една от малкото страни, които все още не е отчитат понижение в сектора, е Дубай. Обаче въпреки отчетеният ръст на цените, все повече водещи анализатори смятат, че и на имотния пазар в емирството ще настъпи забавяне.
Спадът в САЩ достигна почти 21% спрямо отчетените пикови стойности. Според повечето анализатори той вече или е достигнал дъното, или е съвсем близо до него.
Нито една страна няма да избегне кризата в имотния сектор, въпросът какви ще бъдат нейните мащаби на конкретния пазар, заявяват от Knight Frank.
Очаква се негативният тренд в имотния сектор да се задържи и през цялата 2009 г., като анализаторите не очакват подобрение на ситуацията преди 2010 г.