Харвардският университет подготвя издаването на емисия облигации на стойност 600 долара, отчасти за да изплати налични задължения и за да отмени определени споразумения за лихвени суапове, информира Reuters, позовавайки се на публикация на Wall Street Journal.

Според предварителния проспект от 3 декември поемател на емисията, която е освободена от данъци, ще бъде JP Morgan Securities Inc, а в разпределението на облигациите ще участва и UBS Financial Services Inc.

Университетът съобщи в понеделник, че ендаумънт фондът му е намалял с 22%, или с около 8 млрд. долара. Така най-богатият университет в света е на път да запише най-ниска доходност на активите си от 40 години.

Независимо от тази загуба новоиздадените облигации на Харвардският университет ще получат инвестиционен клас рейтинг, според вестника.

От университета засега не са коментирали официално информацията.