Косово беше прието в СБ
&format=webp)
Косово получи потвърждение от Световната банка, че е прието за неин член, заяви косовският премиер Хашим Тачи, цитиран от Франс прес.
"Днес получихме потвърждение от Световната банка, че борда на гуверньорите е приел резолюция за приемането на Република Косово в тази организация", заяви Тачи пред журналисти. "Това е успех за Косово, неговите институции и население", допълни косовският лидер.
"След няколко дни държавна делегация от Косово ще пътува до Вашингтон, за да подпише споразумението за приемане в Международния валутен фонд и Световната банка", каза още той. Миналия месец МВФ предложи на Косово да стане неговия 186-и член.
"С приемането ни в Световната банка, ние ще получим повече алтернативи, повече възможности и по-голяма икономическа помощ. Членството на Косово в Световната банка автоматично увеличава доверието на международните инвеститори в Косово", допълни Тачи.
Припомняме, че Косово обяви едностранна независимост в средата на февруари миналата година, въпреки възраженията на Белград.
Суверенитета на бившата сръбска провинция, чието население е на 90% албанско, беше признат от повечето страни-членки на Европейския съюз и САЩ. Сърбия отказва да признае независимостта, считайки провинцията за част от своята територия.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)