Ползите от изборите
&format=webp)
Избори са. И то два броя в непосредствена близост. Какво по-добро време от това за популизъм и по нещо безплатно?
Определено може да се каже, че ние, като обикновени хора, радващи се на хубавите неща, които се случват по време на избори можем да съжаляваме, че те почти се застъпиха - тези за евродепутати и парламентарни. Какви са ползите?
1. Безплатни концерти
Родните звезди могат да бъдат засечени и да им се радваме без пари по време на концерти организирани от различните партии.
Отминаха времената, когато хората бяха верни на една партия и не посещаваха мероприятията организирани от други. Днес не е проблем да посетите няколко концерта, като изпълнителите могат да бъдат единствената причина да сте там.
2. Разни други екстри
Освен традиционните биричка и кебапчета на концертите можете да намажете и някои други подаръци. Отдавна вече политиците узряха, че само с бира и кебапчета не се печелят избори (макар и това да не важи за по-малките населени места) и са се заели да организират цели спектакли.
3. Създава ви положителни емоции
Подливането на вода и разправиите между различните политически сили в медийното пространство, нападките и забавните коментари от страна на някои политици временно ви изкарват от вашето сиво ежедневие.
Извадените кирливи ризи и напрежението в политиците ви носи сладката и кратка наслада, че и те са хора и поне веднъж или два пъти на четири-пет години живеят и те малко в стрес.
4. Чисти градове, оправяне на инфраструктурни неуредици
Обикновено преди избори много от локалните инфраструктурни проблеми на градовете се оправят. Детски градинки и площадки, озеленени площи и др. изникват в по-големите градове. Ако имате голяма дупка в средата на улицата от три години сега е моментът да грабнете една камера и хоп - проблемът се решава веднага.
Фирмите по чистота са изключително активни, така че радвайте се, защото изборите ще приключат след месец.
5. Имате възможност да видите някой политик на живо
Политиците идват да във вашия град, за да ви видят как сте. Най-вероятно в следващите четири години няма да ги видите, дори и по телевизията, дори и в пленарната зала, а охраната им трудно ще допусне някой и да ги снима. За това се възползвайте да им задавате, ако можете неудобни въпроси и такива за това което ви вълнува, докато се правят, че ви питат и ги е грижа за вас.
6. Удовлетворение
За един човек с активна гражданска позиция, гласуването носи удовлетвореност и душевен мир. Човек се радва, че е дал своя принос, че е подкрепил тези, които според него поне ще се опитат да променят положението към по-добро и по този начин е помогнал на обществото.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)