Полша продава миноритарните си пакети в компании
&format=webp)
Правителството на Полша обяви намерението си да продаде дела си в Bank Pekao SA, най-голямата национална банка по пазарна капитализация, за да финансира нарастващия бюджетен дефицит в страната, съобщава Bloomberg.
Банковата група Bank Handlowy ще предложи от името на правителството на потенциалните купувачи 10.4 млн. акции на Pekao. Книжата съставляват 3.95% от капитала на финансовата институция. Единственият критерий за избор на купувач ще бъде цената, предложена за пакета.
Полша се нуждае от средства след нарастващия дефицит в бюджета за миналия месец от 27.2 млрд. злоти (9.5 млрд. долара), заради значително намалелите данъчни постъпления в хазната.
Полското правителство възнамерява да продаде до края на годината всичките си миноритарни участия в компании, които акции се котират на борсата. Така до продажба на акции ще се стигне от компании като Telekomunikacja Polska SA, Bank Handlowy SA, Bank Zachodni WBK SA, Bank BPH SA и Grupa Kety SA, пише руското издание К2Капитал.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)