Висящи плащания за 1.2 млрд. лв. към АСК
&format=webp)
Събираемостта на Агенцията за следприватизационен контрол (АСК) трябва да се повиши, каза пред журналисти председателят на комисията по икономическа политика, енергетика и туризъм в парламента Мартин Димитров.
При днешното заседание на парламентарната комисия ръководството на Агенцията за следприватизационен контрол отчете, че спрямо некоректни купувачи има висящи дела за около 800 млн. лв., а за суми около 360 млн. лв. текат изпълнителни производства за получаване на вземанията от Агенцията за следприватизационен контрол.
При положение, че говорим за 1.2 млрд. лв. висящи плащания този въпрос не може повече да стои по този начин, заяви Мартин Димитров. Трябва да има равенство пред закона, не може един човек да си плаща закупено от държавата предприятие, а друг - не, добави той. Имайки предвид, че сме в икономическа криза не трябва обаче тези плащания да водят до фалит на предприятия, посочи Димитров.
Един от най-големите длъжници на Агенцията за следприватизационен контрол е Кремиковци - около 300 млн. лв.м, посочи днес изпълнителният директор на агенцията Атанаска Бозова. Според Мартин Димитров тези средства могат да бъдат събрани от държавата след разпродажба на ценните активи на комбината.
Димитров посочи, че една от най-ефективните мерки за повишаване събираемостта на Агенцията за следприватизационен контрол би била създаването на единна информационна система съвместно с митническите и данъчните служби.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)