МАЕ завиши прогнозата си за потреблението на петрол
&format=webp)
Ускореният ръст на световната икономика очакван в следващата година може да доведе до ръст на потреблението на петрол, коментираха от Международната агенция по енергетика.
Базираната в Париж организация очаква потреблението на петрол да се повиши с 1.7% през следващата година до ниво от 86.1 млн. барела на ден.
Това е завишаване на прогнозата на агенцията в сравнение с миналия месец, когато от там очакваха потреблението да възлиза на 85.7 млн. барела на ден.
От там обосноваха мнението си с това, че през изминалата седмица МВФ завиши прогнозата си за ръст на световната икономика до 3.1%, на фона на априлските очаквания за 1.9%.
Въпреки повишението на прогнозите си, от МАЕ коментираха, че перспективите за следващата година все още остават изключително неясни.
Цената на петрола регистрира ръст през последните дни, като вчера ценната суровина достигна нива от 72.5 долара за барел, от които регистрира известен отстъп. Към момента барел суров петрол се търгува на международните пазари при нива от 71.3 долара.
Все по-голям става броят на инвеститорите, които не изключват възможността да станем свидетели и на по-нататъшно повишение при суровината, като се говори дори за 100 долара в началото на следващата година.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)