Станишев: Без лявото, няма алтернатива за управление
&format=webp)
Проблемът на БСП е не загубата на изборите, а това, което се случва след това, каза лидерът на БСП Сергей Станишев по Дарик радио.
Според него атаката върви по две линии - компетентност и морал. Това не е почтена честна ревизия, каза Станишев - това има за цел да се смаже опонентът и да няма алтернатива, защото дясното не е алтернатива.
И ако лявото бъде смачкано, тогава няма да има алтернатива за управляващите, заяви бившият министър - председател. Никога не съм гледал като вечно на моето присъствие, нито като председател на партията, нито като министър - председател.
Дали ще остана начело на партията зависи от конгреса на БКП, каза Станишев и добави: „Мислил съм за това кое е важно за мен и за партията. И ако има нужда от промяна, бих напуснал председателския пост, но моята преценка не е такава, поне в този момент".
Партията има нужда от консолидация, заяви Станишев и заяви, че чувства подкрепата на редовите членове на БСП. В правенето на политика не е имало зависимост на БСП от спонсори, заяви Станишев и добави, че е имало немалко спекулации от взаимоотношенията им с президента, които са добри, но по думите му държавният глава не бива да бъде набъркван във вътрешнопартийните проблеми.
В момента има ренесанс на ядрената енергетика и би било глупаво да се откажем от строежа на новата централа в Белене, каза Станишев. Според него енергийният пазар ще се развива много интензивно след приключването на кризата и който е по напред в предлагането ще спечели.
Лидерът на БСП твърди, че новото управление нарушава разделението на властите - овладяват се независими регулиращи органи от изпълнителната власт. За себе си Сергей Станишев каза, че е професионален политик и надеждите на много хора, които искат да го видят извън политиката, няма да се сбъднат.
Източник/БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)