Три съвета как да общуваме с парите
Колкото и различно да се отнасяме с парите, едва ли някой ще оспори, че те играят важна роля в живота ни. А главният им недостатък е... когато ги няма. Неслучайно се казва, че щастието не е в парите, а в количеството им. Оттук и голямата разлика между богатите и бедните- докато едните умеят да общуват с парите, другите- не. Какво имаме предвид, вижте от следващите съвети:
Да знаеш цената си
Повишаването на дохода е цел, която богатите никога не изпускат от очи. Какво им пречеше на Гейтс и Бъфет да се оттеглят след първия милион? Нима нямаше да им стигне да живеят добре?
Същото се отнася и за вас. Разбира се, амбициите с материален уклон не могат да бъдат изградени само върху „така искам", с тях върви и търсенето на алтернативи и повишаването на уменията, които да ви донесат пари и неизменното- да се научите да преговаряте.
Парите никога не спят
Бедният работи за пари, богатият кара парите да работят за него. След като веднъж сте определили какво да направите със спестяванията си, следва друг въпрос- откъде да намерите ресурс за нови инвестиции. Едно добро правило твърди, че трябва да се научите да отделяте 10% от дохода си за инвестиции и то редовно
Парите обичат точността
Всеки прави от време на време импулсивни покупки, Разделете семейния си бюджет на дебит и кредит- така нагледно ще видите разходите си и да решите за какво да харчите и за какво- не. Упражнението по бдителност може съществено да ви облекчи от финансови сътресения.