На фона на по-предпазливата търговия, която наблюдаваме през последните търговски сесии, най-вероятно и в настоящата изменението в стойностите на борсовите индекси ще остане скромно, коментира за Profit.bg Ангел Хаджийски – брокер в ИП Капман АД.

Въпреки това през търговските сесии не липсваха и сделки за големи пакети книжа при позициите, които регистрираха повишена активност от началото на годината.

Наличието им дава основание да заключим, че портфейлните инвеститори не са се оттеглили от пазара, докато спекулативно настроените са заели позиция на изчакване.

Търговията от началото на седмицата е напълно нормална и обяснима, на фона на ръста на пазара ни от началото на годината.

С наближаването на края на месеца и оповестяването на консолидираните финансови отчети, очаквам повишение на активността, като информацията в отчетите ще бъде и определяща за краткосрочната посока на пазара, смята Хаджийски.

* Материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупка/продажба на ценни книжа.