Най-скучните градове в света
Помните ли песента за малки град, в който освен да се влюбиш, просто няма какво да се случи. В света наистина има такива градове, в които животът тече някак особено унило, твърде бавно или напротив- преминава през тях прекалено бързо, за да спре и да се огледа около себе си:
Вижте още: 10-те най-замърсени градове на планетата
Виентян (Лаос)
В столицата на Лаос живеят 750 000 жители. Тук няма да станете свидетели на шума и оживения трафик на повечето югоизточни азиатски столица. Напротив ритъмът на живот прилича по-скоро на провинциално предградие. Главната улица на града е разположена покрай река Меконг. По нея има няколко бара, проститутки и нищо повече.
Санкти Спиритус (Куба)
Ако има град олицетворение на глуха латиноамериканска провинция, това е Санкти Спиритус. Самият град е включен в списъка на ЮНЕСКО, но това е едва ли е помогнало много за оживлението на туризма. Основно събитие в живота на неговите над 133 000 жители е преминаването на самйолета на три дни. Иначе има кино, което никога не работи, и кръчма, пред която се тълпят тези, които няма какво да правят.
Медан (Индонезия)
Едва ли някой си е мислил, че на остров Суматра може да бъде скучно. Но въпреки своите 2 млн. жители, столицата на провинция Суматра е сив, с нищо непривлекателен град. Стандартът на живот е много по-нисък от средния за страната, което личи от старите автобуси и коли, разбити улици и това че дори по главната улица модерните сгради и светофари се броят на пръсти.
Гуаякил (Еквадор)
Най-големият град в Еквадор с право си приписва званието икономическа столица на страната. И наистина това е сив, индустриален град, нещо средно между голяма фабрика и док на пристанище, а покрайнините му се отличават с крещяща мизерия.
Скопие (Македония)
Невъобразимото количество кичозни статуи на известни и неизвестни герои е в общи линии единствената забележителност на македонската столица.
Кунмин (Китай)
Въпреки че самият град е просторен и оживен (с над 3 млн. жители), а районът гъмжи от забележителности, Кунмин има една основна функция- да бъде транспортен възел. Оттук трафикът на автомобили, камиони и самолети просто преминава, без никога да спре.
Баган (Мианмар)
Колкото и екзотичен, и живописен да е Баган, стъпалата на всяка крачка при 40 градуса жега обезоръжават всеки турист. При това храмовете му вече са заснети от всеки възможен ъгъл и перспектива и едва ли можете да допринесете с нещо повече.
Тегусигалпа (Хондурас)
Столицата на Хондурас прилича на огромно сметище и гъмжи от ресторанти на Макдоналдс. На туристите, които посещават града, не се препоръчва да напускат хотела си след стъмване, което прави престоя още по-потискащ.
Вижте още: 25 града, които трябва да посетите поне веднъж в живота
Дакар (Сенегал)
Дакар е известен като крайна точка на прочутото рали. Извън няколкото си забележителности, градът се отличава с жеги и безкрайна еднообразна и случна архитектура.
Бандар Сери Бегаван (Бруней)
Този живописен град е населен от едва около 56 000 души и вероятността да срещнете повече от един-двама жители на улицата за ден е нищожна. Цялата столица на Бруней може да бъде обиколена за няколко часа. Тук няма небостъргачи, големи пазари, няма дори предградие с гастърбайтери, които биха събудили любопитството на посетителя и след само няколко часа, той разбира, че в столицата на Бруней просто няма какво повече да прави.