След наводненията в Австралия има загинали и изчезнали хора
&format=webp)
Няколко градове на остров Тасмания са под вода, а сгради по брега в Сидни са разрушени, след като силна буря предизвика проливни дъждове в някои части на Източна Австралия, съобщава БНТ.
Трима души са загинали по време на наводненията в Нови Южен Уелс, а други трима са изчезнали и се издирват в залетите райони на остров Тасмания.
Още четирима човека са в неизвестност край Бонди, където огромните вълни увеличиха пораженията, оставени от бурята в неделя.
Премиерът Малкълм Търнбул и опозиционният лидер Бил Шортън прекъснаха предизборните си кампании, за да обиколят засегнатите райони.
)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)