Откриват новата станция на метрото след 48 часа
&format=webp)
Най-новата станция на софийското метро, която е разположена на бул. „Черни връх“, ще бъде открита в сряда (20 юли).
Дължината на станцията, която ще носи името „Витоша“ е 1.3 км.
Официалното откриване, на което се очаква да присъстват премиерът Бойко Борисов и кметът на София Йорданка Фандъкова, ще бъде в 11.30 ч., а от 14 часа станцията ще бъде пусната в експлоатация.
Пътниците ще могат да пътуват от станцията безплатно през първия работен ден.
Станцията струва 43 млн. лв., а с нея метромрежата на София ще нарасне до 40 км с 35 станции.
В момента се изгражда и третата линия на метрото, като се очаква до 2019 г. общо 500 000 души дневно да ползват подземната железница.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)