Половин милион евро, скрити в прахосмукачка, бяха открити от работници на сметището в полския град Колобжег, съобщи полският културен център в руския град Калининград.

Те твърдят, че банкнотите от злоти и евро се изсипали върху транспортната лента, чрез която се сортира сметта.

След като съобщили в полицията за находката, те в крайна сметка останали без нея. Телевизия TVN24.pl предаде, че собственичката на укритата сума се оказала жителка на Колобжег.

Тя бързо била издирена, а след като описала подробностите от „тайника“, парите й били върнати, съобщава БГНЕС.