PwC остава на Оскарите, въпреки гафа с най-добрия филм
Организаторите на Оскарите ще продължат да използват счетоводната компания PricewaterhouseCoopers (PwC), въпреки гафа с обявяването на победителя в категорията за най-добър филм, съобщава ВВС.
PwC пое отговорност за „недопустимата“ грешка, при която „Ла, ла ленд“ погрешно беше обявен за победител на мястото на „Лунна светлина“, съобщи академията. Нейният председател Шерил Бун Айзекс беше хваната да публикува снимки в Twitter точно преди грешката.
PriceWaterhouseCoopers брои гласовете и организира пликовете, които се връчват на церемонията. Счетоводителят Брайън Кулинан връчил грешния плик на актьора Уорън Бийти, което доведе до гафа на церемонията миналия месец.
„От нощта на церемонията до днес PwC пое пълна отговорност за грешката. След цялостен преглед, включително на ревизираните протоколи и амбициозния контрол, бордът реши да продължи да работи с PwC”, каза Бун Айзекс.
Американският директор на компанията и високопоставен партньор Тим Райън ще осъществява по-голям контрол върху бъдещите церемонии. Трети човек също ще стане част от екипа на място на PwC на церемонията по раздаването на Оскарите.
9 епични провала на церемонии по раздаване на наградиГафът на церемонията по раздаването на Оскарите не е единственият конфузен случай в историята
Този човек ще знае носителите на статуетките и ще седи в контролната зала заедно с режисьора на шоуто през цялото време на събитието, каза още Бун Айзекс.
Точно преди обявяването на най-добрия филм Кулинан публикува снимка в Twitter от бекстейджа с носителката на Оскар за най-добра актриса Ема Стоун за ролята й в „Ла, ла ленд“. Малко след това той връчил на Бийти и Фей Дънауей плика с най-добра актриса в главна роля, вместо този за най-добър филм.
Бун Айзекс каза, че разсейването на Кулинан е станало причина за грешката. Кулинан и колежката му счетоводител от PwC Марта Руис, били уведомени, че никога повече няма да работят на Оскарите. Това беше най-големият гаф от началото на церемониите през 1929 г.
PwC съобщи, че счетоводителите са допуснали „поредица от грешки“ и не спазили установения протокол зад кулисите.