Застой при азиатските акции след данните за търговията на Китай
Азиатските акции се търгуват без промяна днес, след като разочароващите данни за търговския стокообмен на Китай засенчиха иначе оптимистичните нагласи по отношение на световния икономически растеж, което успокои търговията при валутите и суровините.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI изтри първоначалния си ръст и приключи деня без промяна, въпреки че остава много близко до достигнатото наскоро най-високо ниво от десетилетие насам.
Южнкорейският пазар се понижи с 0.2%, докато японският индекс Nikkei изгуби 0.3%. Китайските основни индекси също записаха понижения при ниски обеми на търговия.
Пекин обяви данните за търговския стокообмен, като износът и вносът отчитат по-малък ръст от очакваното през юли.
На Уолстрийт Dow Jones добави 0.12% във вчерашната сесия, докато S&P 500 се повиши с 0.16%, а Nasdaq нарасна с 0.51%. Dow бележи ръст в 10 поредни сесии като са му необходими още три, за да изравни рекордната си печеливша серия от януари 1987 г.
Цената на фючърсите на медта продължи ръста си, след като достигна двегодишни върхове вчера.
Търговията при валутите бе спокойна като доларът се опита да задържи ръста си от петък. По-късно тази седмица трейдърите изчакват данните за ифлацията в САЩ като прогнозите са тя да остане на ниски нива, което подсилва възгледите, че Федералният резерв ще подхожда внимателно по отношение на затягане на политиката.
Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, губи 0.16% до 93.286 пункта и все още е недалеч от 15-месечното дъно от 92.548 пункта.
Еврото записа лек ръст до 1.1814 спрямо долара, докато щатската валута поевтиня с малко до 110.62спрямо йената.
Цените на петрола се понижиха, след като ръст в производството от най-голямото петролно поле на Либия предвизвика разпродажби, а инвеститорите се притесняваха относо по-голямото производство от страна на държавите от ОПЕК и САЩ.
Представители на ОПЕК и на страни извън организацията провеждат двудневна среща в Абу Даби, за да обсъдят мерки за спазването на постигнатото споразумение за намаляване на дневното производството с 1.8 млн. барела.
Цената на петрола от сорта брент се понижи с 20 цента до 52.17 долара за барел, докато фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняха с 16 цента до 49.23 долара за барел.