80% повече цветя в София тази пролет
&format=webp)
Тази пролет ще има 80% повече цветя в София. Това се съобщава на официалната страница във Facebook на на направление "Зелена система, екология и земеползване" при Столична община.
Засаждането тече с пълна сила, като в последните две седмици близо 950 000 цветя вече са засадени в паркове, градини и покрай основни булеварди в столицата.
Есенното зацветяване ще продължи до началото на декември 2017 г. Общият брой на посадените цветя, които ще цъфнат през пролетта, се очаква да надвиши 1 200 000 броя, което бележи ръст от приблизително 80% спрямо броя на засадените в Столична община цветя през 2016 г.
Към момента най-голям е броят на засадените пролетни цветя – теменужки, белис (парички), виола и силене – 619 000. Посадени са също 326 000 луковици на лалета и мускари, както и над 2600 корена рози. Общата зацветена до момента площ е 15 000 кв. м.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)