Заради пробив на главен топлопровод вчера бе прекъснато топлоподаването към кварталите „Красно село“, „Гоце Делчев“, „Стрелбище“, ж.к. “Мотописта” и части от кв. „Борово“ между ул. „Ястребец“, ул. „Солун“, ул. „Борово“ и ул. „Пирински проход“.

Авариралият участък от топлопреносната мрежа беше наблюдаван след пробива в началото на месец декември и беше установена значителна амортизация на тръбите, която е предпоставка за повишената аварийност в тази част от мрежата.

По тази причина и с оглед да се избегнат последващи пробиви по същото трасе се налага да бъде подменен изцяло по-голям участък от авариралия топлопровод.

Четири екипа на дружеството ще работят непрекъснато до възстановяване на топлоснабдяването в рамките на законово определения 48-часов срок.

Засегнатите райони на столицата остават без топлоподаване и към момента.