7 приложения, с които лесно ще декорирате дома си
Планирането на дома и разработването на проект на дизайна до скоро беше задача, посилна само на професионалисти. Всичко се промени с появата на допълнената реалност. Нейната прелест е в това, че променя възприемането на съществуващите неща без каквито и да е реални промени.
Днес ще ви предложим няколко приложения, които са се доказали като добри помощници, ако искате да боядисате стените, да подберете мебели, да планирате помещенията и т.н.
1. Ikea Place (iOS и Android)
Това приложение при стартирането си се характеризираше с много реклами, тъй като беше едно от първите, които използват платформата Apple ARKit на iPhone. И сега е така, но рекламните обявления не ви пречат успешно да тествате дизайни.
За целта е необходимо да се разходите за 10-ина секунди из дома си, за да може камерата да „види“ стаите и пода. След това изберете виртуална мебел – например стол, диван, легло, бюро и шкаф. Поставете го желаното място.
Предметите ще се виждат там, където сте ги поставили. Необходимо е да ходите из стаята и да разглеждате как се получава от различни ъгли.
2. Housecraft (iOS)
Това приложение много прилича на Ikea Place, но то е предназначено предимно за това да видите как ще изглежда стаята с куп нови мебели. За съжаление, представените в приложението мебели не се продават.
3. DecoratOR (iOS)
Следващото приложение от компанията, която се занимава с производство на тапети Graham & Brown, позволява да покриете стените у дома с виртуални тапети с помощта на допълнена реалност.
Необходимо е да се разходите с телефона из стаята. Да калибрирате камерата, след което да посочите къде са ъглите на определена стена. Този процес отнема няколко секунди. След това може да започнете да „лепите“ тапети.
4. Dulux Visualizer (iOS и Android)
Компанията Paint Dulux неотдавно пусна приложение Visualizer AR, което е предназначено за „цифрово боядисване на стени“ в режим реално време. Приложението работи доста бързо и удивително качествено. Наприме може да видите какви ще бъдат стените и как ще изглеждат реалните мебели пред тях.
Приложението позволява да „боядисвате“ и фасадата на сградата.
5. Paint Tester (iOS и Android)
Алтернатива на Dulux е Paint Tester. Безплатната версия предлага боядисване на стени и напълно успешно се справя с процеса на поставяне на боя, изключвайки от „платното“ телевизора, мебелите и килима.
Как да удължим работата на батерията на телефона8 стъпки към безгрижието
6. Lumos (iOS)
Как слънчевата светлина попада в стаята е знание, което помага правилно да разположите мебелите и растенията. Идеята е оптимално да се използва пространството. За тази цел на помощ идва Lumos. Необходимо е да пуснете приложението и то ще „види“ вашето географско местоположение. След това ще пусне програмна имитация как лъчите влизат през прозореца през целия ден.
7. MagicPlan (iOS и Android)
Това е едно от няколко приложения за смартфони, които използват допълнена реалност за измерване на размерите на помещението и създаването на плавировка.
Необходимо е да разгледате своята стая през камерата и да „съобщите“ на приложнеието къде са разположени ъглите. След това се създава пробна планировка на помещението, в която може да се добавят врати, прозорци, мебели, шкафове, уреди и др.