Днес започва ремонтът на пътя София - Своге

Днес, 3 септември, започва ремонтът на участъка от път II-16 Своге – София, съобщиха от пресцентъра на агенция Пътна инфраструктура.
Отсечката първо ще се фрезова, а след това ще се преасфалтира.
Досега предприемането на ремонтни дейности беше невъзможно поради извършваните процесуално-следствени работи.
В останалите участъци от път II-16, в които са констатирани дефекти до момента, изпълнителят Сдружение „Трейс Своге“ е извършил следните строително-монтажни работи:
Служители на ОПУ - София са направили оглед на всички пътни знаци и където е било необходимо, е премахната избуялата от дъждовете растителност за осигуряване на по-добра видимост за шофьорите.
Автобус се преобърна в дере край Своге на 25 август. Жертвите на пътния инцидент са 17, а 12 пострадали остават за лечение в столични болници. Разследването на трагедията бе поето от Националната следствена служба.