Илон Мъск предизвика буря в Twitter, споменавайки биткойн
Илон Мъск - съоновател на SpaceX и Tesla, за пореден път накара потребителите на Twitter да се вълнуват.
Този път милиардерът използва вълшебната думичка „биткойн”, което автоматично стартира спекулации дали предприемачът гледа сериозно на криптовалутите и има ли планове, свързани с тях в контекста на компаниите, които управлява, предава CoinDesk.
Всичко започна, след като Мъск публикува чрез акаунта си в Twitter признанието „Обичам аниме (японска анимация, бел. ред.)”.
Половин час по-късно милиардерът пусна бомбата, публикувайки „Искате ли да купите малко биткойн?”, като публикацията бе придружена с аниме изображение, включващо логото на биткойн – най-скъпата и популярна виртуална валута в света.
Изображението оригинално е създадено от уебсайта Cryptocurrency Girls, където потребителите могат да пресъздадат едни от най-известните криповалути в момиче, нарисувано в стила на аниме изкуството.
Публикацията на Мъск моментално привлече вниманието в интернет (подобно на всяка негова реакция в социалните мрежи, бел. ред.), като само за час отчете над 8 хил. харесвания и 3 хил. споделяния.
Появата на биткойн публикацията накара дори администраторите на Twitter да се усъмнят дали профилът на Мъск не е бил хакнат.
Администраторите имат известно основание, тъй като профилът на милиардера често бива имитиран с цел разпространението на рекламни съобщения и измами.
Междувременно публикацията на Мъск привлече вниманието и на известни представители на крипто обществото.
Чангпенг Жао - основател на Binance, най-голямата борса за криптовалути в света по обем на търговията, коментира, къде на шега, къде сериозно, че би си купил Tesla, ако компанията приема плащания във виртуални валути.
Топ 10 биткойн градове в светаКриптовалутите нямат граници.
Доуви Уан, основател на Primitive Ventures и бивш управляващ директор на Danhua Venture Capital, също се намеси в дискусията, коментирайки, че най-вероятно публикацията на Мъск означава, че предприемачът иска да се пошегува с крипто общността.
Все пак той допълва, че всичко това „определено повишава вълнението от възможността да има нещо повече” зад думите на милиардера.