Защо твърде ранното ставане може да е вредно за вас?
Само защото някакви супер успели хора стават в 4:00 часа сутринта, това не означава, че и за вас това е правилният път.
Когато става дума за заспиване и събуждане, обществото се дели на две категории – ранни птици и нощни сови. В реалността е доста по-сложно.
Някои хора се справят добре и в двата случая. Необходими са им само 5 часа сън, например, за да станат в 7:00 и да са бодри. В същото време други с труд отлепят от възглавницата в 8:00.
Трети пък стават всеки ден в 4:00 сутринта. Дори по-рано. Психолози казват, че ранното събуждане е идеално за хората, които искат да бъдат продуктивни. В такива ранни часове повечето хора спят.
Тоест, ставайки в 4:00, вие ще посвещавате време само на себе си. Освен това пътищата ще са пусти, ако сте решили да стигнете някъде.
CNBC наскоро съобщи защо твърде ранното ставане не е ключът към успеха. Ако се принудите да ставате по това време, когато не разполагате с навика да го правите, шансовете да сте уморени до края на деня и по-малко продуктивни са по-високи.
Ключът е да спите по 8 часа, независимо кога лягате и ставате.
Защо има смисъл да ставате в 5:00 ч. Спечелиш ли сутринта, печелиш деня
Не забравяйте да се вслушвате в тялото си. Ако се събудите в 4:00 сутринта и тялото ви казва, че сте „ударени от камион“, продължете да лежите. Доспете си.
Опитайте и поддържайте часовете, в които лягате и ставате, сравнително едни и същи. Това означава и да не използвате копчето за спиране на будилника.
Има хора, които се налага да стават в 4:00 часа. Ако сте сред тях и това е ежедневна битка, последвайте горния съвет. Да, не е забавно да лягате в 19:30 вечерта, но е здравословно, ако смятате толкова рано да отлепите от леглото.