Миналата година Мелиса Блейк пише антиТръмп статия за CNN и става обект на жестоко онлайн тролване.

Хората я наричат с обидни имена, а други стигат до там да заявят, че трябва да й бъде забранено да публикува свои снимки, защото е твърде грозна.

39-годишният журналист от Илинойс, страдаща от рядко заболяване, наречено Синдром на Фрийман-Шелдън, характеризиращо със ставни деформации и аномалии на главата и лицето, отговаря по възможно най-добрия начин.

Мелиса започва да споделя свои селфита в социалните медии всеки ден вече една година, съобщава Bored Panda.

„Предполагам, че това се превърна в нещо като ритуал, който ми донесе утеха и щастие, да не говорим, че ме научи на много уроци“, пише тя в есе за Refinery29.

Всяка вечер преди да заспи, тя преглежда галерията си със селфита и избира една снимка, която да качи в социалните медии.

Всяко селфи е придружено с хаштага #MyBestSelfie и текст, в който Мелиса говори за своето увреждане, ежедневие, възходи и падения или каквото й дойде на ум през този ден.

През 366-те дни на споделяне на селфита - от сериозни до игриви, но много истински, Мелиса се превръща в най-голямото вдъхновение и глас за общността с увреждания.

Нейната инициатива #MyBestSelfie се превръща в самолечение. „Толкова голяма част от нашата култура е оформена и продиктувана от стандартите за красота - какво се смята за красиво, кой се смята за красив, дори фактът, че красотата се цени на първо място,“ казва тя.

Тя иска да прилича на Джоли, но хората я наричат зомбиСупер фенка на американската актриса Анджелина Джоли изуми последователите си в социалните медии със снимки, които показват опитите й да подражава на холивудската звезда

Тъй като обществото казва на хората с увреждания, че не попадат в стандартите за красота, за Мелиса е изключително трудно, но скоро осъзнава, че не е единствената.

„Може би започнах тази година на селфита заради себе си, но скоро разбрах, че те не са само за мен. Други хора с увреждания ми казват, че се идентифицират с моите думи и също публикуват свои собствени селфита“, пише тя.

„Можем да правим малки неща, като да споделяме нашия опит чрез снимки, и все пак да имаме огромно въздействие върху света около нас. Моите селфита са моята история “, завършва тя.