На 23 март 2015 г. на американския спешен телефон 911 е подаден сигнал.

Обажда се Арън Куин. Той обяснява, че приятелката му Денис Хъскинс е била отвлечена от неизвестни през нощта.

Как се е случило всичко? Арън разказва, че двамата си легнали и по някое време през нощта той се събудил от ярка светлина. Малко след това обаче очите му били закрити с плувни очила. Казва още, че бил вързан и поставен неподвижен.

Мъжът твърди още, че едва на сутринта успява да се развърже. Тогава се обажда и в полицията. Междувременно от Хъскинс няма и следа. Похитителите обаче пишат на приятеля ѝ, че искат откуп. Но става дума за едва 15 хил. долара, което изглежда нищожно ниска цена за един човешки живот.

Куин отива в полицията. Разследващите го убеждават, че не е арестуван и сядат да си говорят за случилото се през нощта. Много скоро обаче започва да си личи, че основното им подозрение е към него самия. Не минава много време и те започват да го питат какво точно се е случило през нощта. Все пак – кой отвлича, обезвреждайки жертвата си с...плувни очила.

Тази историята е разказана в новия документален сериал на Netflix American Nightmare.

Бидейки почти сигурни, че Куин е убил жената, с която е живеел, полицаите започват да му оказват сериозен натиск. Карат го да мине през детектор на лъжата и му обясняват, че се е провалил на теста. Разбирайки накъде отиват нещата, той иска адвокат.

Но докато полицаите се опитват да изкопчат самопризнание от мъжа, се случва нещо доста странно. Отвлечената Хъскинс се появява на свобода жива и здрава. Вярно, не на мястото, от което е изчезнала, а на около 40 километра от него – в градчето, в което е израснала.

Още по-странното е, че в началото не иска да говори с полицията. Или поне не им казва за всичко, което се е случило. Физически тя изглежда здрава и невредима. Психическите травми са друг въпрос.

Полицията е ангажирала сериозен ресурс да работи по този случай, но изглежда сякаш усилията им са само в една посока. След като не успяват да докажат, че Хъскинс е убита от приятеля си, те се концентрират върху друга версия – че сама е инсценирала отвличането. Говорителят на полицията в калифорнийското градче Валехо дори обявява на пресконференция, че това е основата версия.

От бунището на историята до „Оскар“: Кой е Баярд РъстинДокато речта и името на Мартин Лутър Кинг остават в историята, Ръстин не. Причината до голяма степен се крие в това, че той е гей

Тук в историята се намесва и един холивудски сюжет. Само година по-рано по екраните е излязъл филмът Gone Girl с Розамунд Пайк и Бен Афлек (в момента също е в Netflix). В него се разказва за жена, която решава да отмъсти на неверния си съпруг като инсценира собственото си отвличане. И понеже историята, разказана от Куин и Хъскинс, изглежда невероятна, някак се прокрадва аналогията с филмовия сюжет. В началото подмятанията са по-дискретни, но след време всички започват открито да сравняват Хъскинс с Gone Girl - и са убедени във фалша ѝ.

Така случаят вече не ангажира вниманието и ресурсите на полицията, макар че и пострадалата, и приятелят и Куин през цялото време отричат да има нещо нагласено.

Принцеса Даяна взриви отзивите за новия сезон на „Короната“Сериалът представя непосредствените събития след фаталната автомобилна катастрофа, включително реакциите и отговорите на кралицата и Мохамед Ал Файед

Нападенията срещу жени обаче продължават. Само няколко месеца след като полицията лекомислено е обявила Хъскинс за измамница (без да има преки доказателства) се случва поредният странен обрат. Разследващите попадат на данни за заподозрян и бързо го арестуват.

По-нататъшното развитие на случая показва множество пропуски при разследването на отвличането на Хъскинс.

Три години по-късно пострадалата жена осъжда полицията и местните власти за 2.5 млн. долара обезщетение. Днес Хъскинс и Куин са женени. Имат две деца.