Ръководителите на Die Welt и POLITICO Europe идват в София за форума ШУМЪТ НА ПАРИТЕ 2025
Дженифър Уилтън, главен редактор на германското публицистично издание Die Welt, и Джамил Андерлини, регионален директор на POLITICO Europe са сред лекторите на водещия у нас финансов форум, който ще се проведе на 5 юни в Hyatt Regency, София
&format=webp)
Едни от най-силните гласове в европейската медийна среда ще споделят своята визия за бъдещето на Европа, лидерството, сигурността и свободната икономика на фона на рязко ускоряващите се геополитически и икономически трансформации по време на форума ШУМЪТ НА ПАРИТЕ 2025. Той ще се проведе на 5 юни в Hyatt Regency в София.
Специални гости на форума ще бъдат Дженифър Уилтън, главен редактор на германското публицистично издание Die Welt, и Джамил Андерлини, регионален директор на POLITICO Europe.
С над 15 години редакторски опит в Die Welt, включително като ръководител на разследващото звено и създател на ключови редакционни иновации, Дженифър Уилтън застава начело на медията в началото на 2022 г. Под нейно ръководство изданието затвърждава позицията си на едно от най-влиятелните издания в Германия с ясно изразен стратегически и международен фокус.

По време на форума ШУМЪТ НА ПАРИТЕ 2025 Уилтън ще сподели наблюденията си върху пътя на Германия между икономическа трансформация, геополитическа отговорност и вътрешнополитически натиск в контекста на новия световен ред след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом.
Джамил Андерлини, един от най-ярките стратегически гласове в международната журналистика. Заема ролята на регионален директор на POLITICO Europe след успешен мандат като главен редактор. Преди това, в продължение на шест години, той работи за Financial Times, ръководейки цялото редакционно отразяване и стратегията на медията на азиатския пазар.
Като един от водещите лектори в рамките на ШУМЪТ НА ПАРИТЕ 2025 Андерлини ще даде глобален контекст на европейските дилеми, сред които балансът между трансатлантическите отношения, Китай и вътрешната консолидация на ЕС.
С прозрения, които надхвърлят новинарския поток, неговото участие във форума ще предложи поглед към бъдещето на политиката, формата на властта и мястото на Европа в света, който се пренаписва в реално време.

Присъствието на Уилтън и Андерлини допълва високия международен профил на форума, който събира ключови фигури от бизнеса и институциите, финансови и икономически експерти. Тази година в ШУМЪТ НА ПАРИТЕ се включва и Кристиан Линднер – министър на финансите на Германия от 2021 до 2024 г. и архитект на ключови структурни реформи в ЕС. Линднер ще говори за стратегическия път на Европа в новата икономическа реалност след Тръмп – между регулации и иновации, пазарна стабилност и лидерство в условията на глобална турбулентност.
Организиран от Profit.bg, част от международната медийна група Ringier, ШУМЪТ НА ПАРИТЕ е катализатор на реални идеи и решения за бъдещето, включвайки задълбочени анализи и дискусии по най-важните икономически, финансови и геополитически теми на настоящето: от последиците от новия световен ред след митата на Доналд Тръмп, през бъдещето на еврозоната и устойчивото развитие на бизнеса, до инвестиционните стратегии в условията на нестабилност.
16-ото издание на форума ще се проведе ден след обявяването на извънредния конвергентен доклад на Европейската комисия относно готовността на България за еврото, което ще придаде допълнителна тежест на панелите, посветени на валутната интеграция, икономическата сигурност и ролята на България в общата финансова архитектура на ЕС.
Сред ключовите акценти, които ще очертаят глобалната и регионална посока на развитие, са:
• Светът след Тръмп: Новият глобален ред и пренареждането на геоикономическите баланси в контекста на надигащ се протекционизъм и стратегическа несигурност.
• Иновации и регулации: Европейската икономическа свобода в ерата на глобално технологично състезание.
• Енергийна сигурност и зелена трансформация: Ролята на енергетиката като стратегически лост в новата геополитическа реалност.
• Устойчивият бизнес като глобална необходимост: Иновации и отговорност в условия на ограничени ресурси.
• България в сърцето на Европа: Еврозоната, Шенген и инвестиционните възможности пред страната.
• Банковият сектор в преход: Готовност за еврозоната и дигитална трансформация.
• Личните финанси в ерата на нестабилност: Богатство, инфлация и стратегическо планиране.
• Недвижимите имоти: Устойчиви инвестиции в нова пазарна логика.
Следете още подробности за участниците и програмата на сайта на форума, който тази година отразява пулса на едно преломно време - с теми, които не просто анализират реалността, а чертаят нови хоризонти пред бизнеса, държавата и обществото.