В Народното събрание продължава дебатът по промените в кабинета, предаде БТА. От управляващата Тройна коалиция считат направените смени в Министерски съвет като работещи.

НДСВ разглежда предложените от премиера персонални промени като първа крачка към подобряване на ефективността на правителството и условия за стартиране на функционални и структурни промени, които да отразяват новата динамика на политическите процеси в условията на членството в ЕС, каза председателят на ПГ на НДСВ Пламен Моллов.

Парламентарната група на Коалиция за България смята, че са намерени не просто решения, а работещите, разумните и съобразени с времето до края на мандата, отбеляза заместник-председателят на групата Ангел Найденов.

Страната ни се нуждае от още един мандат на управление на "нормалната политика", заяви заместник- председателят на ПГ на ДПС Лютви Местан.

От опозицията пък определиха смените в кабинета като фарс и загуба на доверието.

Днес просто няма предмет за дебат, поради което ние, от Българска нова демокрация, няма да участваме в този политически фарс, заяви Лидия Шулева. Последните два вота на недоверие показаха ясно и категорично, че имаме неадекватно управление на България, посочи още тя.

Според председателя на ДСБ Иван Костов правителството е загубило доверието на хората и от една година няма стратегия за реформи. От името на парламентарната група на ДСБ Костов каза, че според него промените в кабинета се правят под натиск и по принуда, а не са следствие от осъзната нужда за промяна на политиката.

Нужни са избори, а не персонални и структурни промени в правителството, каза от името на ПГ на "Атака" заместник-председателят на партията Павел Шопов. Според него целта на промените е статуквото и тройната коалиция да се запазят и кабинетът да "докуца" до края на мандата.

Това, което управляващата коалиция ни предлага днес да гласуваме, не са структурните промени, които ни бяха обещани, отбеляза Йордан Бакалов от името на ОДС. Не са дори и козметична операция, добави той. По думите му те са повърхностни и така ще бъдат изтълкувани и от европейските партньори на България.

Промените в Министерски съвет са закъснели и за малкото време, което остава от мандата на правителството, нищо добро няма да се случи, смятат от БНС.