Световната шампионка от Будапеща 2018 и двукратна европейска шампионка Тайбе Юсеин победи рускинята Любов Овчарова за 56 секунди, с което си осигури бронзовия медал в състезанието по борба на олимпиадата в Токио.

Юсеин имаше проблеми в подготовката си за участие на Олимпийските игри, след като миналата есен скъса кръстни връзки на коляното. Тя се включи само в два подготвителни турнира преди заминаването в японската столица.

Любопитното за Любов Овчарова е, че неин треньор е българинът Симеон Щерев.

Тайбе Юсеин е третият български медалист на Олимпийските игри в Токио. Първият беше на Антоанета Костадинова, която се класира втора в турнира по спортна стрелба на 10 метра пистолет.

По-рано днес пък Стойка Петрова се класира на финала в категория “муха” на боксовата надпревара и също си гарантира поне сребърен медал.