Азиатските акции поевтиняват днес, след като информацията за продължаващия хаос в администрацията на щатския президент Доналд Тръмп изопна нервите на инвеститорите, които вече са измъчвани от страхове, че наложените от САЩ мита може да навредят на световната икономика и да предизвикат търговска война.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.2% в ранната търговия. Японският Nikkei губи 0.3%.

На Уолстрийт вчера индексът S&P 500 изгуби минималните 0.08%, записвайки първата си четиридневна губеща серия за 2018 г.

Индексът падна до най-ниското си ниво за деня, малко след като New York Times информира, че спецпрокурорът Робърт Мюлер е изискал документи, свързани с компаниите на Тръмп.

В същото време Washington Post информира, че Тръмп е решил да отстрани Хърбърт Реймънд Макмастър като свой съветник по националната сигурност.

Новината дойде дни, след като администрацията на президента бе напусната от две ключови фигури – бившия държавен секретар Рекс Тилърсън и икономическия съветник Гари Кон.

Лихвата по щатските 10-годишни държавни облигации остана почти без промяна на ниво от 2.822% по време на азиатската сесия, след като вчера падна до двуседмично дъно от 2.797%.

Лихвите по краткосрочните облигации нараснаха, докато инвеститорите се подготвят за вдигане на лихвите от страна на Федералния резерв през следващата седмица. Лихвата по двегодишните книжа достигна 9.5-годишен връх от 2.295%.

В Европа лихвата по 10-годишните германски облигации падна до шестседмично дъно от 0.566%.

На валутния пазар доларът поевтиня с 0.4% спрямо йената, до 105.94.

Еврото остана почти без промяна на ниво от 1.2303 долара, след като в предходния ден изгуби 0.5%.

Доларът получава подкрепа спрямо по-рисковите валути, като тези на страните износителки на суровини и тези на развиващите се пазари.

Канадският долар, който бе засегнат от опасенията, че Тръмп може да изтегли САЩ от споразумението НАФТА, падна до деветмесечно дъно от 1.3072 спрямо щатския долар.

Цените на петрола останаха почти без промяна. Фючърсите на петрола от сорта брент се търгуваха на ниво от 65.11 долара за барел.