Доларът регистрира понижение спрямо повечето основни валути, вследствие на очакванията данните за заетостта в САЩ да възпрат Федералния резерв от действия в посока на повишение на лихвите в средносрочен план.

Очакванията са за нови 100 000 работни места през юни в най-голямата световна икономика, което е по-малко от тези от 200 000, необходими за намаляване на безработицата в страната.

Еврото се повиши до 1.4460 спрямо долара на фона на нивото му от 1.4429 късно снощи по време на щатската търговия.

Спрямо йената зелените пари поевтиняха до 80.85 йени, в сравнение с 81.07 късно снощи.

Най-сериозно бе понижението на долара спрямо швейцарския франк, който продължава да се приема като спасителен остров от страна на инвеститорите.

Доларът се понижи до нива малко под 0.8400 рано тази сутрин, като в момента се търгува над него.

В случай че двойката отново се върне под психологическата граница, поевтиняването му може да продължи и да се простре към 0.8350. Единствено трайно връщане и отблъскване към и над 0.8450 може да промени този сценарий.

Паундът е една от малкото валути, спрямо които доларът не поевтинява, като това до голяма степен се предопределя от негативните очаквания за британската икономика, което прави валутата й слаба спрямо всички основни валути.

Доларовият индекс регистрира понижение от 0.2% до 74.489 пункта.

Търсенето на евро също е относително слабо преди държателите на гръцки дълг да се съберат днес в Париж, за да обсъдят тяхната роля във втората спасителна фаза за изпадналата в затруднение европейска страна.

Новозеландският долар се повиши до 83.01 щатски цента от 82.51 цента вчера, когато моментно двойката се понижи до 82.34 цена, или най-ниското й ниво от 29 юни насам.

Австралийският долар се повиши, прекъсвайки двудневната си загуба.

Източник: Fx1.bg