Днес азиатските акции възстановиха част от загубите си от предходната сесия, след като щатските пазари ограничиха по-нататъшните понижения след срещата на Федералния резерв, подкрепени от доброто състояние на икономиката и силните резултати на Apple Inc.

Щатските индексни фючърси поскъпват в азиатската сесия, като тези на Nasdaq отчитат повишение от 1.2%, а фючърсите на S&P 500 нарастват с 0.8%, след като Apple вчера обяви рекордни продажби за четвъртото тримесечие. Акциите на компанията поскъпнаха с над 5% в следборсовата търговия.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нараства с 0.2%, след като вчера се понижи с 2.26%. Индексът обаче губи 5.1% от началото на месеца.

Австралийският основен индекс отчита повишение от 1.16%, докато японският Nikkei нарасна с 1.49%.

Китайските акции също поскъпват днес като местният индекс на сините чипове CSI300 бележеше повишение от 0.24%. Хонкгонгският Hang Seng губи 0.41%.

На Уолстрийт щатските индекси вчера записаха понижения след солидния старт на сесията, като инвеститорите анализираха положителните икономически новини, разнопосочните корпоративни резултати, геополитическото напрежение и намеренията на Фед за затягане на паричната политика.

Индексът Dow Jones Industrial Average се понижи с 0.02%, S&P 500 изгуби 0.54%, а технологичният Nasdaq Composite затвори с 1.4% надолу.

Имате свободни пари? Ето няколко възможности за инвестицииДнес ще ви представим няколко възможности за инвестиции

Щатските индекси бяха отворили с повишения, след като данни на министерството на търговията показаха, че през четвъртото тримесечие щатската икономика е нараствала с най-бързите темпове от близо четири десетилетия.

Ръстът обаче бе ограничен, след като инвеститорите осъзнаха как доброто състояние на икономиката може да повлияе на политиката на Фед.

След срещата си по-рано през седмицата централната банка на САЩ даде индикации, че вероятно ще вдигне лихвите през март и потвърди плановете си да сложи край на изкупуванията на активи, които започна по време на пандемията.

Перспективите за по-бързи или по-големи повишения на лихвите в САЩ обаче помогнаха на долара да запише най-добрата си седмица от седем месеца, пише Ройтерс. Щатската валута поскъпна с 0.1% спрямо йената до 115.45, доближавайки се до върха от тази година от 116.34, достигнат на 4 януари.

Доходността по 10-годишните щатски държавни облигации нарасна до 1.8155%, след като вчера затвори на ниво от 1.808%. Доходността по двегодишните книжа докосна 1.1981%.

Щатският лек суров петрол (WTI) поскъпна с 0.67% до 87.19 долара за барел, докато цената на Брента нарасна до 89.34 долара за барел.

Нестихващото напрежение между Русия и Украйна повиши цените на петрола до седемгодишни върхове по-рано през седмицата.

Цената на златото се понижи леко до 1 796.06 долара за тройунция.