Азиатските акции изтриха регистрираните по-рано загуби и записаха ръст за деня на фона на появилите се признаци за устойчивост на някои от пазарите, докато в същото време стабилизиращите се цени на суровините - и най-вече на петрола, оживиха търговията.

На фона на предстоящите президентски избори във Франция през уикенда търговията на пазарите се очаква да бъде в тесен рейндж, освен ако няма някакви икономически изненади в Азия.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се повиши с 0.1%, след като по-рано през деня губеше 0.5%. Ръстът при акциите в Китай и Япония издърпа индекса нагоре.

Японският индекс Nikkei нарасна с 0.3%, след като изнесените данни за ръста на износа с 12% на годишна база през март подобриха пазарните нагласи.

Слабите резултати на IBM свалиха щатските индекси S&P 500 Dow Jones, като обезценяването на книжата на компании от енергийния сектор също натежа над индексите.

При щатските държавни облигации имаше прибиране на печалби след ръста напоследък, като лихвите по 10-годишните книжа нарасна до 2.21%, в сравнение с достигнатия във вторник 5-месечен минимум от 2.165%.

Поредицата разочароващи щатски икономически данни и съмненията за това колко далече ще стигне администрацията на президента Доналд Тръмп с намаляването на данъците доведоха до понижаване на очакванията по отношение на ускоряване на инфлацията.

Доларът не успя да се възползва от по-високите лихви по щатските държавни облигации, като щатската валута се търгуваше близо до 200-дневната пълзяща средна от около 108.85 спрямо йената.

Цената на щатския суров петрол се повиши с 0.65%, до 50.77 долара за барел, след като вчера отчете близо 4-процентно понижение, което бе и най-големият еднодневен спад от 8 март насам.

Златото се търгува срещу срещу 1279.20 долара за тройунция, под върха от 1 295.42, достигнат в понеделник.