Азиатските акции поскъпват днес, след като изнесените вчера силни данни за производството в САЩ и поскъпването при акциите на технологичните компании помогна на инвеститорите да преодолеят опасенията си относно коронавируса и световната икономика.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нараства с 0.9%, докато китайският индекс на сините чипове CSI300 добави 0.1%.

Австралийският основен индекс нарасна с 2%, отчитайки най-голямото си повишение от 21 юли. Японският Nikkei скочи с над 1%.

Фючърсите на петрола изтриха ръста си от вчера и отчитат понижения в Азия вследствие на опасенията относно увеличението в предлагането на суровината. Фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняват с 0.02% в азиатската сесия.

Изнесените вчера данни показаха, че производствената дейност в САЩ бележи ръст през юли с най-бързи темпове от повече от година, което помогна на индексите на Уолстрийт да запишат повишения вчера.

Някои инвеститори обаче запазват предпазливост заради опасенията от много нови случаи на коронавирус и дипломатическите спорове относно дейността на китайските технологични компании в САЩ.

Вчера индексът Dow Jones Industrial Average нарасна с 0.89%, S&P 500 се повиши с 0.72%, а технологичният Nasdaq Composite добави 1.47%, затваряйки на нов връх.

Акциите на Kodak поскъпнаха с 1300% за два дниПарите ще бъдат използвани за създаването на дъщерно дружество, което ще произвежда съставки, необходими за лекарства в САЩ.

Щатските индекси получиха допълнителна подкрепа от акциите на Microsoft, които поскъпнаха с 5.6%, след като компанията обяви, че има интерес към закупуването на дейността на TikTok в САЩ.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заплаши да забрани TikTok, освен ако нейната компания майка ByteDance не продаде щатската си дейност.

Вашингтон се подготвя да предприеме действия и срещу други китайски софтуерни компании, които биха могли да споделят данни на потребителите с Пекин, което подготвя сцената за още конфликти.

Доларът запазва позиции срещу останалите основни валути, докато трейдърите изчакват напредък в преговорите за допълнителни икономически стимули.

Спот цената на златото намалява с 0.09% днес, но въпреки това все още е близо до рекордните 1 984.66 долара за барел, достигнати вчера.

Фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняват с 0.61%, до 40.76 долара за барел, докато тези на брента губят 0.59%, до 43.89 долара за барел вследствие на опасенията относно допълнителни количества от суровината, които ще излязат на пазара.

Русия започна да увеличава добива на петрол и природен газ, според източник на Ройтерс. Други страни производителки също се очаква да увеличат добива този месец, след като ОПЕК и съюзниците се договориха да намалят ограниченията.