Азиатските акции поскъпнаха днес, продължавайки възстановяването на световните пазари, след резките разпродажби по-рано през седмицата.

Цените на петрола се понижават отново вследствие на опасенията относно нарастващите случаи на COVID-19 в някои части на света.

Япония оглави ръста, като индексът Nikkei 225 нарасна с 1.7%, след като изгуби по 2% във всяка от предходните две седмици.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се повиши с 0.4% - след спад от 0.9% в предходния ден, докато индексът на китайските сини чипове записа ръст от 0.3%.

“Като цяло смятам, че пазарите все още са склонни към поемането на риск и не мисля в никакъв случай, че сме видели последните рекордни стойности,” казва пред Ройтерс Кайл Рода, пазарен анализатор в IG в Мелбърн.

Глобалният индекс на MSCI нараства с 0.2% днес, след повишение от 0.4% вчера.

Във вторник индексът се понижи с 0.8%, което беше най-големият му спад от четири седмици, след като пазарните нагласи се влошиха заради опасенията, че рекордният брой случаи на коронавирус в Индия, вероятните ограничения в Япония и увеличаващият се брой случаи в Латинска Америка ще се отразят негативно на възстановяването на световната икономика.

Училищен директор е шеф на компания с един магазин, оценявана на $100 млн.Пол Морина е легенда в училищната борба в Ню Джърси и мистерия на борсата

На Уолстрийт индексът S&P 500 вчера се повиши с 0.9%, след като в предходните два дни записа понижения и вече е само на 12 пункта от рекордното си ниво на затваряне.

Цените на петрола се повишават в трети пореден ден вследствие на притесненията, че нарастващите случаи на COVID-19 в Индия ще намалят търсенето на горива в третия най-голям вносител на петрол в света. Изненадващото увеличение на петролните запаси на САЩ също допринесе за негативните нагласи на пазара.

Щатският лек суров петрол поевтиня с 10 цента, до 61.25 долара за барел. Понижението при брента също е от 10 цента до 65.22 долара за барел.

Спот цената на златото нарасна до 1 794.32 долара за тройунция.

Доходността по щатските държавни облигации остава под натиск, като тази по 10-годишните книжа намалява с 2 базисни пункта, до 1.5414%, като остава близо до най-ниското си ниво от 12 март.

На валутните пазари доларът се търгува близо до многоседмични дъна спрямо останалите основни валути на фона на ниската доходност по щатските държавни облигации.

Доларът се търгуваше на ниво от 108.04 спрямо йената - близо до седемседмичен минимум, докато еврото се разменяше срещу 1.2037 долара, недалеч от най-високото си ниво от 3 март.

По-късно днес ще се проведе среща на Европейската централна банка, като не се очаква финансовата институция да внесе промени в паричната си политика.