Азиатските акции изтриха част от ръста си от последните дни в предпазлива сесия днес, докато доларът се отдалечи от триседмичните си дъна, след като опасенията относно забавящия се икономически растеж на няколко пазара повлия на нагласите на трейдърите.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.40%, отстъпвайки от триседмичния си връх, достигнат в предходния ден.

През последните две седмици индексът възстанови по-голяма част от изгубеното няколко седмици преди това, когато пазарите в световен мащаб падаха - вследствие на страховете, че Федералният резерв на САЩ се приближава към ограничаване на изкупуванията на активи.

Вчера индексът на китайските сини чипове се понижи с 0.44%, а хонконгският Hang Seng изгуби 0.5%, след като опасенията относно забавящия се икономически растеж в Китай натежаха над пазара.

В предходния ден Китай обяви, че фабричната дейност нараства с по-бавни темпове, докато секторът на услугите се свива.

Австралийският основен индекс днес губи 0.58%, ограничавайки загубите си отпреди това, след като изнесени през деня данни показаха, че БВП на страната нараства с 0.7% през второто тримесечие.

Петте основни инвестиционни принципа на рожденика Уорън БъфетДнес легендарният инвеститор става на 87 години

Японският индекс Nikkei днес нараства с 0.89%, подкрепен от данните, които показаха, че капиталовите разходи на японските компании нарастват през второто тримесечие, което е първото увеличение от началото на пандемията.

Опасенията относно забавящия се икономически растеж не са само в Китай. Вчера индексите на Уолстрийт записаха минимални понижения, след като стана ясно, че потребителското доверие в страната пада през август до най-ниското си ниво от шест месеца, информира Ройтерс.

Доходността по 10-годишните щатски държавни облигации нараства леко в азиатската сесия до 1.3256%, в след като преди това затвори на 1.302% в щатската сесия, но все още е приблизително в средата на рейнджа, в който се движи през последните два месеца.

На валутните пазари доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо шест други основни валути, бележи лек ръст, след като вчера падна до триседмично дъно.

Цента на петрола остава без промяна, като щатският лек суров петрол се търгува при 68.49 долара за барел, а брентът при 71.72 долара за барел. И двата сорта приключиха август с първи месечни понижения в цената от март.

По-късно днес ще има среща на групата OPEC+, на която водещите производители на суровината в света се очаква да вземат решение дали да продължат с плана си за увеличение на предлагането.