Азиатските борсови индекси поеха в низходяща посока тази сутрин, повлияни от вчерашната негативна сесия на Уолстрийт.

Широкият американски бенчмарк S&P 500 снощи загуби 1.8% от стойността си, а песимизмът се пренесе и върху азиатско тихоокеанския регион.

Японският Nikkei 225 бележи спад от 2.8 на сто, а в Хонконг Hang Seng губи 0.3% от стойността си. На борсата в Сеул KOSPI отчита понижение от 0.8 на сто.

Книжата на японския технологичен гигант Sony поевтиняха с над 10%, след като стана ясно, че Microsoft, който е един от основните конкуренти на компанията в гейминг индустрията, ще придобие разработчика на видеоигри Activision Blizzard.

В Китай водещите индекси също бележат спад, въпреки очакванията за нови монетарни стимули от страна на централната банка. Shanghai Composite отчете спад от 0.3% в сутрешната търговия.

На стоковите пазари петролът поскъпна до най-високите си нива от 2014 г. насам на фона на геополитическите проблеми в световен мащаб и аварията на петролопровода между Ирак и Турция, което усили тревогите на пазарните участници, свързани с недостатъчното предлагане.

Фючърсите на американския лек суров петрол поскъпнаха с 0.6% в сутрешната търговия до ниво от 85.34 долара за барел, а тези на сорта брент добавиха 0.4 на сто до 87.89 долара за барел.

Това е четвъртото поредно дневно повишение за "черното злато".

Гари Каспаров: Криптовалутите може да заменят долара до 10 г.Най-младият световен шампион по шахмат в историята смята, че криптовалутите са бъдещето

Доларовият индекс, който следи движението на американската валута спрямо кошница от шест основно парични единици, отбеляза лек спад до ниво от 95.669 пункта.

Спрямо японската йена доларът се търгува на ниво от 114.36, а едно евро се разменя за 1.1336 долара.

На пазара на криптовалутите биткойнът отчете понижение от 1.8% за последните 24 часа до ниво от 41 320 долара за брой.

Втората най-търгувана дигитална валута - етерът, поевтинява с близо 4 на сто до малко над 3063 долара за брой.