Повечето азиатски индекси записаха отстъпления днес, след като Китай позволи на своята валута да поевтинее допълнително, пораждайки опасения, че управлението на юана от страна на Пекин може да се превърне в следващия спорен въпрос в конфликта със САЩ.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI изтри първоначалния си ръст, като впоследствие губеше 0.1%. За последно индексът отчиташе минимален ръст от 0.08%.

Южнокорейският KOSPI изгуби 0.1%, а японският Nikkei се понижи с 0.55%. Хонконгският Hang Seng записа понижение от 0.5%, а китайският Shanghai Composite губеше 0.15%.

Борсите в региона бяха засегнати, след като централната банка на Китай понижи таргета си за юана в седми пореден ден до най-ниското му ниво от година.

След като Китай почти не показа признаци, че иска да спре обезценяването на валутата си, юанът поевтиня до близо 13-месечно дъно.

Индексите на Уолстрийт записаха понижения вчера, като Dow Jones затвори с 0.53% надолу, а S&P 500 изгуби 0.39%.

При валутите доларът е в отбранителна позиция, след като президентът на САЩ, Доналд Тръмп, разкритикува политиката на Федералния резерв.

Той изрази опасения относно потенциалния ефект от нарастващите лихви и по-скъпия долар върху щатската икономика и конкурентоспособността на компаниите.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остана почти без промяна на ниво от 95.178 пункта, след като отстпи от 95.652, което бе най-високото му ниво от юли 2017 г.

Еврото остава без промяна на ниво от 1.1643 долара, след като вчера поевтиня до тримесечено дъно от 1.1575. Еврото губи около 0.2% тази седмица.

Доларът се търгува без промяна спрямо йената на ниво от 112.46 йени. Щатската валута отстъпи от едногодишния връх 113.18 от йени, достигнат вчера. Доларът все още поскъпва с 1.7% за седмицата.

На фона на избягването на риска на пазарите, фючърсите на петрола от сорта брент поевтиняват минимално до 72.56 долара за барел, след като преди това цената им нарстваше.