Силните финансови резултати на Microsoft и Google помогнаха за стабилизирането на капиталовите пазари в сряда.

Междувременно, инвеститорите очакват по-късно днес Федералният резерв на САЩ да обяви ново увеличение на лихвите, този път със 75 базисни пункта.

Фючърсите на Nasdaq 100 нараснаха с 1.5%, а тези на широкия американски бенчмарк S&P 500 се повишиха с 0.9%, след като Microsoft прогнозира силен ръст на приходите, а компанията майка на Google - Alphabet, отчете солидни продажби на реклами в търсачките.

Акциите на Alphabet се повишиха с 5% в следборсовата търговия, а тези на Microsoft нараснаха с 4%.

В азиатско-тихоокеанския регион MSCI Asia-Pacific отчита понижение от 0.7%.

Вторият по големина производител на чипове в света SK Hynix предупреди, че търсенето вероятно ще се забави, тъй като клиентите намаляват разходите. Акциите на компанията паднаха с 1.9%.

Част от негативизма на пазарните участници може да се обясни и с това, че Международният валутен фонд намали прогнозите си за глобалния икономически растеж.

Очаква се централната банка на САЩ да обяви повишение на лихвите със 75 базисни пункта по-късно днес.

Рано ли е да се говори за глобална рецесия?Икономическият растеж в богатия свят се забавя, но не е спрял

Доходността по 10-годишните американски държавни облигации остана стабилна на ниво от 2.8%.

В допълнение към притесненията относно лихвените проценти, които увреждат икономиките, Европа е изправена и пред енергийна криза, а Китай е обзет от рестриктивни политики срещу COVID-19 и нови сътресения на имотния пазар.

Еврото отчете най-лошата си сесия от две седмици насам, след като във вторник се понижи с 1%. Единната валута се стабилизира на ниво от 1.0150 долара в сутрешната търговия днес. Японската йена се задържа на ниво от малко под 137 за долар.

Китайският също остава под натиск, а цените на акциите и на имотите в страната продължават да падат. Инвеститорите са разтревожени, че потребителският бойкот на изплащането на ипотеки върху недовършени апартаменти и осакатяващите дългове на много предприемачи може да се отразят на банковата индустрия.

На стоковите пазари петролът остана стабилен тази сутрин, като фючърсите на брента се търгуват на ниво от 104.58 долара за барел, а тези на американския лек суров петрол бележат повишение от 0.3% до 95.32 долара за барел.

Златото се задържа почти без промяна на ниво от 1717 долара за тройунция.