След разпродажбите на Уолстрийт вчера, продиктувани от несигурния изход от изборите в САЩ и сривът при крипто империята FTX, бягството на инвеститорите от акциите продължи и при азиатските пазари.

Основните индекси се понижиха с близо 1%, като Hang Seng и Nikkei са на нива съответно 16 070 и 27 380 пункта.

Американските индекси Nasdaq и S&P500 се стабилизираха по време на азиатската сесия. След вчерашните разпродажби в САЩ те се търгуват на нива 10 885 и 3 765 пункта.

Златото не успя да напредне в сравнение с вчерашната сесия и се търгуваше около 1 710 долара за унция.

Доходността по американските облигации продължи да спада, като 2-годишните и 10-годишните книжа се търгуват на 4,60 и 4,10%. На проведения вчера аукцион за емисия 10-годишни облигации търсенето

беше най-слабото от 2016 та година насам.

Европейските облигации последваха американските и доходностите по тях са съответно 2,18 и 4,30 % за 10-годишните книжа на Германия и Италия.

Цените на петрола в азиатската търговия днес продължиха да спадат под натиска на опасенията, че новите ковид ограничения в Китай ще намалят допълнително търсенето, съобщава Reuters. Търговците изчакваха и данните за инфлацията в САЩ, които ще бъдат обявени по-късно днес, за да преценят накъде ще вървят лихвените проценти в най-голямата световна икономика. Фючърсите на сорта Брент от Северно море намаляха с 41 цента или 0,4 до 92,24 долара за барел. Американският лек суров петрол загуби 48 цента, или 0,6 на сто до 85,35 долара за барел. Цените на двата сорта са спаднали през тази седмица съответно с 6 и 7 на сто. Последните ограничения в Китай засегнаха 19-милионния промишлен център Гуанчжоу, където милиони бяха задължени да се тестват ежедневно, а цял район беше поставен под строг локдаун.