Да направиш грешка като дете е съвсем различно от това да я направиш като възрастен. А грешки допуска всеки.

Как да реагираме, ако допуснем грешка в офиса? Не се крийте, приемете я. Колкото и да ви се иска да я изтриете с вълшебна пръчка от паметта си, има по-добър начин за справяне.

Благодарете на грешките си, те ви помагат да станете по-добри.

Стъпка 1: Признайте я
Признайте грешката си. Това е първата стъпка, но и най-трудната. Когато бъдете заловени, че сте направили грешка, естествената реакция е да се защитите. Трябва, ако наистина сте невинни.

Не лъжете, не обвинявайте друг. Ако грешката си е ваша, признайте я. Извинете се, ако е необходимо. Не се бойте да поискате помощ, за да не повтаряте грешките си.

Стъпка 2: Анализирайте я
Когато имате възможност да осъзнаете колко съжалявате за допуснатите грешки, вие се научавате да ги избягвате. Казали сте нещо повече по време на коледното парти миналата година? Тази се откажете от третата чаша вино.

Каква заплата получавате? Какво да отговорим на интервю за работаМного кандидати за работа се надяват по време на интервюто да не получат въпроса „Каква е настоящата ви заплата?”

Стъпка 3: Поучете се от нея
Сходно на справянето с твърде много искреност на партита, може да разпрострете начина на действие и върху други сфери, в които грешите. Когато се научите да се самоконтролирате и да осъзнавате какво правите, можете да коригирате поведението си за добро.

Стъпка 4: Оставете я
Всеки прави грешки. Така и мениджърът, който ходи шумно из коридорите и на висок глас казва, че само той не прави грешки и му е омръзнало от такива, които правят. Да, да направиш грешка в кариерен план боли.

Причинява неудобство, срам, съжаление, яд и разочарование. Въпреки това трябва да останете силни. Поучете се от грешката, коригирайте поведението си. Не позволявайте на съжалението и срама да ви задържат назад. Сторено е, продължете напред.