Когато се опитвате да смените работното си място, търсейки нещо по-перспективно, желателно е да изберете правилен подход. Особено когато отношенията ви с шефа не са от най-либералните. В този случай трябва да потърсите изобретателността си.

Докато все още не е настъпил моментът да съобщите на шефа, че напускате, ето 5 начина, по които да се явявате тайничко на интервюта за работа.

1. Не се появявайте в офиса с облеклото като за интервю.

Носенето на необичайно официално облекло в офиса ще привлече вниманието на колегите ви, а оттам на управителя и шефа. Ако речете да излъжете, че след това сте на зъболекар, напълно заслужено ще бъдете попитани - да не би зъболекарят ти да е кралица Елизабет?

Ако отивате на интервю или се връщате от такова, отделете време да се преоблечете.

2. Изключете известията в LinkedIn.

Тази социална мрежа и всяка една корекция на автобиографията ви ще подскажат на колегите ви, че си търсите работа.

3. Не принтирайте CV-то си в офиса.

И ето ви вас, отивате до принтера и очаквате разпечатка на своята работна автобиография. Преди да се подлъжете по навика да принтирате каквото искате на служебния принтер, защото е без пари, помислете за това, че можете да бъдете хванати в крачка. CV-тата имат характерен облик.

4. Общувайте с бъдещи работодатели посредство личната си електронна поща.

5. Направете своята фалшива болест да изглежда 100 % истинска.

И така, получавате покана за интервю на следния ден. Трябва да измислите начин как да отсъствате от работа. Претендирате, че сте болни и ви трябва ден отпуск.

Интервюто минава, а вие се връщате на следния ден на работа и сякаш нищо не ви е било. Грешка! Като ще се правите на актьори, играйте до последно!