Щатските индекси най-вероятно ще продължат серията си от движения нагоре надолу, като след рекордното си понижение в понеделник, последвано от рекордно повишение вчера, днес най-вероятно ще станем свидетели на нов спад.

Инвеститорите явно не могат да вземат решение как ще въздейства евентуалното приемане на спасителния план, като на пазара започва да преобладава мнението, че дори и да бъде приет, планът няма да спаси водещата световна икономика от сериозно забавяне.

След като вчера широкият индекс Standard & Poor's 500 отбеляза най-голямото си дневно повишение от 2002 година насам, днес декемврийските фючърси се търгуват с понижение от 15.1 пункта, или 1.3%.

Дори и след вчерашното си повишение широкият индекс все още е с най-лошото си представяне през септември от шест години насам, като е регистрирал спад за месеца от 9.1%, а от началото на годината понижението му възлиза на 8.9%.

Отваряне с близо 1% надолу сочат и фючърсите базирани върху индекса на сините чипове – Dow Jones, а тези, базирани на технологичния Nasdaq с понижение от 1.2%.

Специалистите коментират, че очакванията за приемането на плана за спасяване на финансовата система в САЩ са вече напълно заложени в нивата на индексите.

Акциите на индустриалния конгломерат GE, втората най-голяма по пазарна капитализация щатска компания регистрираха понижение от 2.2% по време на търговията им на европейските пазари.

Междувременно се очаква индексът ISM за производствения сектор да се е понижил до 49.5 пункта през септември, в сравнение с 49.9 пункта през август.

Акциите на четвъртата най-голяма щатска банка Citigroup, загубиха 1.8% по време на търговията им в Германия, а тези на втората най-голяма - Bank of America Corp., поевтиняха с 1.7%.