Аржентинската звезда на Пари Сен Жермен Анхел Ди Мария беше заменен в 62-а минута от срещата срещу Нант, след като стана ясно, че крадци са влезли в дома му, където по това време са се намирали жена му и двете им деца.

Камерите, отразяващи срещата, уловиха спортния директор на ПСЖ Леонардо да разговаря с треньора на парижани Маурисио Почетино. Малко след това Почетино замени Ди Мария, като двамата се прибраха в съблекалнята.

По информация на Radio Monte-Carlo, грабежът в дома на нападателя е преминал с „изключително насилие“.

По-късно от Marca информираха, че семейството на футболиста е невредимо. Това обаче не е първият случай, в който домът на Ди Мария е обиран. Това се случи и докато той играеше за Манчестър Юнайтед.

Френският шампион ПСЖ водеще в резултата до 58-а минута, когато Нант успяха да изравнят. След смяната на Ди Мария гостите дори успяха да обърнат мача и да го спечелят с 1:2.

Крадци използвали Instagram, за да обират богати и известни (видео)Групата беше наречена „обирджиите акробати“ заради техните умения да се катерят по фасадите на сградите

Домакините явно не успяха да се концетрират, коментират от Goal.com, тъй като и още един от футболистите на тима е имал сходни проблеми.

Родителите на защитника Маркиньос също са били обрани, като през това време те са били държани като заложници. Въпреки новината, Маркиньос остана на терена във всичките 90 минути.

„Това не е извинение, но след срещата в съблекалнята си говорихме за неща, които са различни от футбол", обясни Почетино, отговаряйки на въпрос защо тимът не е играл със същото темпо до края на мача.