Не е тайна, че супербогатите обичат да имат най-доброто от всичко: класичекси автомобили, частни самолети, огромни имения и мегаяхти, но тайните места, където те ходят, за да си купуват всичките тези неща, могат да ви изненадат.

Има компании, които подсигуряват всяко нещо, от което се нуждаят тези богати познавачи, но човек би очаквал тези компании да бъдат в градове, където богатите живеят и се забавляват.

В Москва, Ню Йорк, Хонконг, Лондон и Истанбул живеят повече милиардери, отколкото където и да било по света, според Forbes. Само в тези градове има 349 милиардери с общо състояние в размер на над 1 трлн. долара.

Тези, които искат да си купят мегаяхта обаче не ходят в Москва. Нито пък желаещите да се сдобият с Ferrari за 1 млн. долара хващат самолета за Хонконг . Докато заснемали документален филм от CNBC са посетили няколко много неочаквани места, които богатите посещават, за да харчат огромни суми пари.

Ето кои са те:

Ронконкома, Ню Йорк

Кой го посещава: Супер богати, които се придвижват с частни самолети

Население: 19 082 души

Когато супербогатите искат да поръчат някаква доработка на частните си самолети, един от дизайнерите, към които се обръщат е Ерик Рот от International Jet Interiors в Ронконкома, Ню Йорк. Някои от най-богатите знаменитости и шефове на компании в САЩ са били там със своите частни самолети.

Рот задоволява всякакви прищявки около самолетите на богатите като поставяне на златен обков или облицоване на седалката на тоалетната с алигаторска кожа.

"Имахме един клиент, който беше филмов продуцент, който искаше когато лети от едното до другото крайбрежие на САЩ да може да монтира филмите си в самолета" казва Рот. "Точно това и направихме."

Поставянето на филмов салон в самолета е струвало 1 млн. долара, но на практика не е нищо особено когато си похарчил десетки милиони само за самолета.

Остров Амилия, Флорида

Кой го посещава: Супер богати колекционери на автомобили

Население: 11 705 души

Богатите не си купуват коли както повечето хора.

Някои от най-скъпите коли в света се продават на търговие, а изложението което открива сезона за заможните колекционери на коли в САЩ се провежда през март на остров Амилия.

През тази година по време на събитието колекционер похарчи повече от 4.5 млн. долара за Duesenberg Model SJ Walker от 1935 г.

Нийна, Уисконсин

Кой го посещава: Супербогати почитатели на Ferrari

Население: 25 504 души

Когато супербогатите колекционери на автомобили искат класичесите им Ferrari-та да бъдат реставрирани, един от хората, на които първо се обаждат е Уейн Обри в Нийна, Уисконсин. Милиардерите се редят на опашка, за да посещават това привонциално градче. Обри твърди, че програмата на неговия сервиз Motion Products е запълнена за 18 месеца напред и никой не може да се вреди да бъде обслужен по-бързо, независимо от това колко пари е готов да плати.

Той работи толкова добре обаче, че клиентите му нямат нищо против да чакат. Ferrari от 1953 г., което Обри реставрира наскоро, е било продадено на търг за близо 13 млн. долара.

Аалсмеер, Холандия

Кой го посещава: Супербогати, които искат да си купят мегаяхта

Население: 30 601 души

Мегаяхтите вероятно са най-големият индикатор за лукс – едва 1% от най-богатият 1% от хората са в този клуб. Ако не сте негов член вероятно не сте чували за Аалсмеер, близо до Амстердам.

Някои от най-богатите собственици на яхти в света, между които и милиардера Лари Елисън, са посещавали корабостроителницата Feadship в Аалсмеер, където са били проектирани и построени техните яхти.

Подробностите тези огромни яхти се пазят в тайна, но от CNBC са получили достъп до Feadship, където в момента се строи един такъв плавателн съд. Яхтата ще бъде дълга 45 метра, за завършването й ще са необходими над 700 часа и ще струва над 40 млн. долара, което вероятно са джобни пари за нейния мистериозен собственик.

Средата на нищото, Канзас.

Кой го посещава: Супербогати и параноици

население: Около 5 000

Обикновените хора може да могат да оцелеят при евентуално „Торнадо от акули“, но супербогатите със сигурност могат. Ако случайно от небето започнат да валят акули, някои богаташи ще се намират в апартаменти за 3 млн. долара в бункер с неясно местонахождение някъде в щата Канзас.

Строителният предприемач Лари Хол е създал 11 апартамента в неизползваем ракетен силоз, който твърди, че е бомбоустойчив. Въпреки че от CNBC са били допуснати да разгледат бункера, Хол ги е помолил да не разкриват местонахождението му от съображения за сигурност.

Според Хол след време бункерът ще рапзолага с аптека, парк за домашни любимци, център за видео игри и басейн.

Проектът още не е завършен, но Хол твърди, че апартаментите вече са разпродадени.

Саратога спрингс, Ню Йорк

Кой го посещава: Супер богати почитатели на конете

Население: 26 960 души

Супербогатите почитатели на конете от цялата страна се стичат в Саратога спрингс за търга на едногодишни коне Fasig-Tipton. Търгът се провежда в един уикенд през август, а градът тогава гъмжи от мултимилионери.

Този търг е като търг на аукционната къща Christie's, само че картините са заменени със скъпи коне. Най-скъпият кон продаден през тази година е млада кобила с цена от 1.2 млн. долара. По време на търга за шест часа са продадени 108 коня на обща стойност 31.9 млн. долара.

Монтичело, Ню Йорк

Кой го посещава: Супер богати собственици на състезателни автомобили

Население: 6 613

Елитът посещава Monticello Motor Club, за да чупи скоростни рекорди и да изпуска парата. Богатите нямат проблем с намирането на това малко градче. То се намира на около два часа с кола от Манхатън, въпреки че членове на клуба казват, че използват хеликоптер или близкото летище, за да да стигат още по-бързо.

Членството в клуба може да струва до 125 000 долара, а годишната такса е близо 11 000 долара. Президентът на клуба Ари Страус казва, че членовете се състезават с коли, които струват повече от повечето къщи.

"Има член, който притежава Ferrari GTO," казва Страус. "Колата му в момента се оценява на 38.5 млн. долара, а той я изкарва на пистата и прави обиколки с нея."

Алпайн, Ню Джърси

Кой го посещава: Супер богати купувачи на имоти

Население: 1 849 души

Това е един от най-заможните райони в страната, според Forbes. Средната цена на имотите там е около 5.7 млн. долара, но едно мегаимение в това елитно предградие на Манхатън е далеч над всички.

Stone Mansion, която разполага с 42 стаи и обща площ от 2 800 кв. м. се продава на цена от 49 млн. долара. Необходим е един час, за да се обиколи къщата, а удобствата, с които тя разполага са много. Някои от тях са киносалон, винарска изба за 4 000 бутилки, открит басейн и бална зала облицована с 18-каратово злато.