Екип от италиански изследователи е открил „убедителни доказателства“, че пингвините имат подобни на хората речеви модели, според скорошно проучване.

Изследването, публикувано в Biology Letters този месец, стига до заключението, че речта на африканските пингвини е много подобна на тази на хората по два специфични начина: най-често използваните думи са най-късите и колкото по-дълго е изречението (или така нареченото „повикване“), толкова по-кратки са думите в него.

Тези два езикови закона са известни като Закон за краткост на Зиф и Закон на Мензерат-Алтман.

Това е първият път, в който този модел е открит при животно, различно от примат.

Установено е, че пингвините използват „песни“, за да разпознаят други пингвини, да изберат половинката си, както и да защитят своята територия.

Африкански пингвини

Животните, използвани в това конкретно проучване, са известни като „пингвини-магаре“ заради хриповете, които издават, наподобяващи тези при магаретата.

Изследователите са анализирали повече от 590 от тези животински "речи", дело на 28 различни пингвина, за да определят техните модели.

Невероятни открития, които все още нямат научно обяснениеСветът е пълен с чудеса

Учените смятат, че това може да не са единствените животни, които говорят като хората.

„Вероятно можем да намерим много други видове, които отговарят на тези закони, тъй като това вероятно е общ принцип, а не нещо, свързано конкретно с човешкия език“, казва Ливио Фаваро, съавтор на изследването, пред The ​​Guardian.

Речта не е единствената дейност, подобна на човешката, в която участват пингвините.

Те си правят селфита пред природни чудеса и дори поддържат дългосрочни романтични отношения.

Африканските пингвини са единственият вид, за който е известно да населява Африканския континент. Застрашени са от изчезване.