Забраниха достъпа до остров, на който живее най-опасното племе
На самотен остров в Индийския океан живее племе, което атакува всеки, който се опитва да достигне до изолираното парче земя.
Заради враждебно настроените му обитатели островът е обявен за един от най-трудно достъпните и същевременно попада в класацията на най-опасните на планетата.
Индия забрани на своите граждани да посещават Северен Сентинел или да се опитват да осъществят контакт с хората, които живеят там. Пребиваването в петкилометровата зона около острова е незаконно, съобщава T+L.
Местните хора, познати като сентинелци, са известни със склонността си към насилие и нежеланието си да общуват с каквито и да било външни лица. В резултат на това, почти нищо не се знае за острова, който в голямата си част е покрит с гори.
Двама рибари, изхвърлени на брега през 2006 г., са нападнати и убити от племето. Когато хеликоптери от индийската брегова охрана летят над дома им - независимо дали на разузнавателни мисии или за да доставят храна, местните ги обстрелват с камъни и стрели.
Никой не е съвсем сигурен колко души живеят на Северен Сентинел. Предположенията се движат в рамките на между 50 и 400 души. Те обитават мястото в пълна изолация в продължение на повече от 60 000 години, според антрополозите.
Но според група, защитаваща племенните права, сентинелците са в опасност от изчезване. Survival International смята, че племето е най-уязвимата група от хора в света, тъй като никой от тях няма изграден имунитет към общи заболявания, характерни за останалата част от човечеството, като грип например.