Е.ON иска да стане основен енергиен снабдител в Румъния

E.ON Moldova Furnizare, собственост на германската енергийна компания E.ON, заяви желанието си да стане национален енергиен снабдител в Румъния, пише ZF.ro.
Тя иска да получи разрешение да снабдява отвъд разрешената й територия в страната, след като прогнозите за печалбата й за тази година са за 367 млн. евро, което е с 10% повече в сравнение с миналата година.
Ръстът в годишната печалба се дължи на повишената консумация от индивидуалните и по-големите индустриални клиенти, както и на нарасналия брой на новопостроени търговски центрове и супермаркети- клиенти на компанията.
Според E.ON Moldova Furnizare потреблението на енергия в новите молове и жилищни комплекси в Румъния ще се повиши с около 10% през следващата година, което със сигурност гарантира ръст на печалбите.
От ръководството на компанията вече изготвят стратегии за привличане на клиенти извън Молдова като вариант за допълнително увеличение на годишните приходи.