Берлин с втори финансов пакет помощи
&format=webp)
Германия се готви да приеме втори - допълнителен финансов пакет в подкрепа на икономиката в размер на 40 млрд. евро, съобщи днес в електронния си сайт списание "Шпигел".
Финансирането от този пакет ще бъде предназначено за подобряване на обществената инфраструктура, особено за пътищата, училищата и високоскоростните Интернет-връзки. С част от парите ще бъде компенсирано намаляването на данъците и понижаването на здравните вноски, казва правителствен служител пред сп. "Шпигел".
Първоначалният спасителен план за германската икономика, оценяван на 12 млрд. евро, беше одобрен от правителството преди няколко седмици.
Правителствени служители оцениха, че мерките, одобрени през октомври, ще повишат стойността на първоначалния план до 31 млрд. евро.
Напоследък обаче икономическите данни и изследвания показаха, че най-голямата европейска икономика продължава да се плъзга към рецесия, което засили натиска върху правителството за допълнителни финансови мерки.
Днес индустриалната група ThyssenKrupp съобщи, че е постигнала споразумение с работниците за намаляване на работните им часове през следващата година, стъпка, която ще засегне около 20 000 души.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)